Przeróbka lamp UK USA na EU

Przeróbka lamp UK USA na EU w Auto Gamma

Europejczycy coraz częściej decydują się na sprowadzenie samochodu z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Auta te, bardzo często niestety, nie są przystosowane do poruszania się po naszych drogach. W Polsce obowiązują przepisy normujące kwestie przeróbek koniecznych, aby amerykański samochód mógł legalnie się tutaj poruszać. Najważniejszą kwestią jest przeróbka lamp w autkach wyprodukowanych w UK oraz USA. Taką adaptację lamp wykonasz w Auto Gamma Bydgoszcz.

zmiana uk usa na eu bydgoszcz
przerobka lamp uk usa na eu bydgoszcz

Czym właściwie jest adaptacja lamp?

Adaptacja lamp, to szereg modyfikacji koniecznych do wykonania, aby sprowadzony samochód mógł poruszać się po polskich drogach. Samochody wyprodukowane na potrzeby poruszania się po polskich drogach mają fabrycznie skierowany strumień światła reflektorów w prawą stronę. Samochody amerykańskie w przeciwną. W związku z prawostronnym ruchem w naszym kraju, konieczna jest zmiana.

Dlaczego strumień światła w Polsce musi być skierowany w prawą stronę?

W Polsce obowiązuje ruch prawostronny. Dlatego niezwykle istotne jest, aby kierowcy poruszający się po naszych drogach mieli dobrą widoczność pobocza. Lampy w samochodach wyprodukowanych na terenie UK i USA mają promień światła skierowany w lewą stronę. Dzieje się tak, gdyż na ich drogach obowiązuje przeciwny niż u nas kierunek jazdy. W praktyce, jeśli amerykański samochód wjedzie na polskie drogi, jego światła będą oślepiały kierowców jadących z naprzeciwka. Jednocześnie pobocze nie będzie oświetlone.

Lewostronna Polska?

Lewostronny kierunek jazdy obowiązuje aktualnie w około 60 państwach świata. Jest on uznawany za dużo bezpieczniejszy niż ruch prawostronny. Wszystko dlatego, że naturalnym odruchem kierowcy, w chwili zagrożenia, jest skręt w lewo. Osoba poruszająca się po polskich drogach w takim momencie zjeżdżą na przeciwległy pas. Amerykanie skręcają wtedy na pobocze. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że również w Polsce obowiązywał kiedyś ruch lewostronny. Taki model poruszania wywodzi się ze starożytności. Niegdyś pielgrzymi poruszali się tą stroną drogi uważając, że należy ona do serca.

adaptacja uk usa na eu bydgoszcz
adaptacja lamp bydgoszcz

Jak w praktyce wygląda przeróbka lamp UK i USA?

Zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda adaptacja lamp? Proces ten jest dość skompilowany. Aby wszystko przebiegło sprawnie i bezpiecznie, musisz przyjąć pomoc specjalistów. W Auto Gamma Bydgoszcz wiemy, jak to zrobić. Na czym więc polega specyfikacja lamp w sprowadzanych pojazdach? Najpierw należy przerobić lampę. Zazwyczaj w tym celu dokonuje się wymiany przesłony soczewki Następnie, w celu prawidłowego działania lamp, musimy zmienić kodowanie światła. Jest to konieczny i nieodzowny element prawidłowo przeprowadzonej modyfikacja. Adaptacja lamp wiąże się także ze zmianą koloru w kierunkowskazach. Regulacje prawne w Polsce różnią się od przepisów obowiązujących w UK oraz USA. Zgodnie z dyrektywami Unii Europejskiej, światła w naszym kraju muszą świecić asymetrycznie. Reflektory montowane w Stanach Zjednoczonych przepuszczają wiązki symetrycznie.

Informacje dodatkowe

Cena usługi

od 800 PLN