Regeneracja reflektorów

Regeneracja reflektorów w Auto Gamma Bydgoszcz

Jedną z najbardziej istotnych części w naszym pojeździe samochodowym są lampy przednie. Mają one znaczący wpływ na komfort jazdy i bezpieczeństwo oraz sprawiają, że pojazd wygląda estetycznie i atrakcyjnie. Niestety, wraz z upływem czasu możesz zauważyć, że aluminium na odblaskach w reflektorze po prostu zużywa się i wypala. Proces ten o wiele szybciej zachodzi w reflektorach soczewkowych niż w tych halogenowych. Aby przywrócić aluminium do stanu używalności, możesz ponownie napylić je w specjalnych komorach, które służą do metalizacji w próżni. Jeśli szukasz sprawdzonego, profesjonalnego salonu, który da drugie życie Twoim reflektorom – wybierz salon Auto Gamma Bydgoszcz.

regeneracja reflektora bydgoszcz
regeneracja lampy bydgoszcz

Dlaczego reflektor traci sprawność świetlną?

Główną przyczyną są wypalone i zużyte odblaski w reflektorach. Przyczynia się do tego także zabrudzona pokrywa reflektora. Często dzieje się tak, że klosz i obudowa rozszczelniają się w wyniku czego do jego wnętrza przedostaje się wiele zabrudzeń. Jeśli reflektor straci sprawność świetlną, musisz koniecznie pomyśleć o jego regeneracji.

Regeneracja reflektorów w pojeździe

Regeneracja zaczyna się w momencie zdemontowania reflektora z samochodu. W kolejnym kroku musimy go rozkleić, aby dostać się zniszczonego elementu. Kiedy już zdejmiemy odbłyśnik, musimy go umieścić w komorze do metalizacji, w celu napylenia aluminium. Kiedy tego dokonamy, reflektor jest gotowy do poskładania i sklejenia i możemy go ponownie umieścić w pojeździe. Aby przyspieszyć proces regeneracji, posiadamy na stanie odblaski do reflektorów dla 90% przypadków, jakie do nas trafią. Masz wiec gwarancję pełnej i kompleksowej obsługi.

Jakie elementy posiada reflektor?

Obudowa – jest to nośnik wszystkich podzespołów reflektora, ochrania przed wilgocią lub wiatrem.

Obudowa lampy samochodowej
Odbłyśniki po regeneracji

Odbłyśnik – odbija największą część strumienia światła żarówki w kierunku, w jakim jedziemy.

Klosz – przepuszcza światło i ma za zadanie chronić jego źródło.

Klosz reflektora
żarnik

Żarówka – najważniejszy element reflektora, wykonana jest ze szkła, składa się z żarnika i posiada zagłębienie, które jest wypełnione rtęcią.

Proces regeneracji reflektora

Nie zalecamy wykonywania regeneracji na własną rękę, jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy w tym temacie. Proces ten nie będzie możliwy do wykonania samemu z uwagi na brak posiadania odpowiednich narzędzi. W najgorszym przypadku możemy stracić szczelność reflektora, który będzie wymagał całkowitej wymiany. Musisz pamiętać o tym, że proces ten jest złożony, więc warto wybrać się do specjalistycznego salonu. Zdecyduj się więc na wizytę w Auto Gamma Bydgoszcz. Na proces regeneracji składa się:

 

  • oczyszczenie reflektora,
  • wymontowanie odbłyśnika i usunięcie jego starej powłoki,
  • odtłuszczenie i przygotowanie do nałożenia podkładu,
  • metalizacja odbłyśników,
  • konserwacja elementów mechanicznych,
  • polerowanie powierzchni klosza.

Jak dbać o reflektor po jego renowacji?

Nie możesz zapomnieć o tym, aby regularnie czyścić swój reflektor po regeneracji. Przy wyborze preparatu do czyszczenia, kieruj się przede wszystkim jego jakością. Produkt ten powinien zawierać filtry UV, które zabezpieczają przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Jeśli chcesz, zawsze możesz zlecić polerowanie reflektorów profesjonalistom salonu Auto Gamma Bydgoszcz. Ceny wahają się w zależności od zakresu usługi, marki samochodu oraz rodzaju reflektorów.

Informacje dodatkowe

Cena usługi

od 400 PLN